Hogyan tudnánk megszabadulni a mindennapi stressz hatásaitól
Veled is előfordult már, hogy szerettél volna megállni egy időre és megélni az adott pillanatot, de hirtelen elsodort az élet, felütötte fejét a stressz, feszültség?
A ma embere megy, ügyet intéz, telefonál, szervez, siet, miközben az órájával fut versenyt. A stressz már az élete része. És ez már fel sem tűnik, hiszen ez az életünk. A mindennapos mókuskerék, a családi, munkahelyi stressz mindenkit megvisel, s csak idő kérdése, hogy a feloldatlan feszültség mikor tör ki például valamilyen betegség formájában.
Hogyan tudnánk pihentetni izmainkat és megszabadítani testünket a mindennapi stressz hatásaitól?
1. Meditáció
A meditáció az egyik legegyszerűbb módja a stressz feloldásának, a feszültség elűzésének és az izmok lazításának! Meditálhatsz, mielőtt lefekszel aludni és csend van körülötted. Vagy ha úgy kényelmesebb próbáld meg reggel, hogy a napnak pozitívan, vidáman, kiegyensúlyozottan vágj neki, ne pedig a feszültség, stressz helyzetben indítsd a reggeleket.
Ehhez nem kell sok idő! 15-30 perc elég, s közben csend, nyugalom, vesz körül. Kapcsolj be meditációs zenét, ülj kényelmesen, csukd be a szemedet, és hagyj magad mögött mindent... Ennyi az egész! Hallgasd a zenét, ismételgesd a pozitív gondolatokat, vagy egyszerűen ne csinálj semmit. Űzd el a feszültség, stressz kellemetlen pillanatait.
2. Nyújtás
A megfeszített izmok merevvé válnak, ezért edzés után elengedhetetlen a nyújtás. Még ha nem is tettél mást, csak ültél egész nap, akkor is jól fog esni! Különösen hatásos hátfájásra. A "kobra" elnevezésű jógapóz nagyszerűen csökkenti a feszültséget, de fontos, hogy megtanuld, hogyan végezd helyesen ezt a gyakorlatot!
Fontos! Soha ne nyújts a fájdalom pontjáig! Pihenj közben is és lélegezz, amíg egy vagy két perc után érzed az izomban a változást. Csak ezután menj mélyebbre. A nyújtás segít felszabadítani az izmokban lévő toxinokat, és javítja a mozgékonyságot. A további méregtelenítést segíti a masszázs és a sok vízfogyasztás.
3. Figyeld a légzésed!
Mikor stresszelsz, légzésed általában sekély és gyors, ez pedig még nagyobb feszültséget idéz elő az izmokban. Vegyél 10-20 alkalommal lélegzetet, közben fókuszálj a kilégzésre, és érezni fogod, hogy a feszültség, stressz és a feszesség távozik az izmaidból.
Tedd ezt nyújtás közben is. Kilégzéskor vizualizáld, hogy minden feszültség és stressz távozik a szervezetedből. A mély légzés természetesen a meditációs gyakorlat részeként jön létre, de bármikor használhatod az izmok lazítására.
4. Melegítésre fel
A szaunák, forró fürdők, gőzkabinok serkentik a keringést és relaxáló hatásúak. Ilyenkor, a nagymértékű verejtékezés miatt különösen figyelj a vízfogyasztásra!
5. Vízfogyasztás
A vízfogyasztás segít az izmok ellazításában, a sejtek rugalmasságának megőrzésében és a toxinok kitisztításában. Kerüld a cukros vagy mesterségesen édesített, szénsavas üdítőitalokat és energiaitalokat.
6. Pihenés
Amennyire fontos az izmokat megdolgozni, ugyanannyira fontos a stressz, feszültség oldására a pihenés egy jó alvás és akár meditáció formájában. De az egész napos fekvés nem javasolt. Az izmok akkor is lazulnak, ha elmész egy kisebb sétára vagy egy kényelmes kerékpározásra.
7. Jóga
A jóga testnek és léleknek egyaránt felemelő. Azonban vigyázz arra, hogy fokozatosan növeld a terhelést és a gyakorlatok nehézségét, hiszen a jógával is megsérülhetsz, ha erőlteted, sietteted a fejlődést.
8. Masszázs
A hitelesített masszázsterapeuták segítik az izmok feszességét enyhíteni. A vízfogyasztás itt is fontos, hogy segítsd az izmaidból kiszabaduló toxinok kiürülését.
9. Akupunktúra vagy akupresszúra
Rengeteg akupresszúrás pont található a szervezetben, melyek mindegyike megfelel egy-egy izomnak vagy izomcsoportnak. Ezzel a módszerrel is gyorsan és fájdalommentesen lehet oldani a feszültséget az izmokban. A stressz is csökkenthető.
10. Zöld tea
Az antioxidánsokban gazdag zöld tea csökkenteni az izomszövet sérülésének kockázatát és segíti gyorsabb gyógyulását.
11. Pótoljuk a magnéziumot!
Ez a nélkülözhetetlen ásványi anyag segít a relaxációban, az idegi jelátvitelben és az izmok összehúzódásában. Megtalálható például a spenótban, a mandulában és más diófélékben.
Sokféle módon kezelhetjük a stressz és feszültségtüneteit az egyik közülük a sport. Most, hogy itt a tavasz, egyre inkább vágyunk a természetbe, és kedvünk is lenne sportolni, de itt fáj, ott fáj, és ez beárnyékolja a kedvünket és a lehetőségeinket is! Az életünk megváltoztatása nem megy egyik percről a másikra, de a szervezet magnéziumpótlásával megkönnyíthetjük. A magnézium segíti az izmok stressz mentesítését és annak megelőzését. Így a sporttal és a magnézium pótlással elkezdhetjük a megújulást életünkben és ezzel párhuzamosan az egészségünkben is!
Szervezeted meghálálja majd a törődést: a szorongató helyzetek könnyedebb kezelése és a gyomorgörcsös napok számának csökkenése megfelelően jelzi majd a magnézium áldásos hatását a mindennapokban!