Erősítsünk ősszel probiotikumokkal!
Dezsőné Gàlig Erika
06703796957
Várjuk felkészülten a vírusok és a baktériumok támadását!
A bélflóra fontos szerepet játszik a kórokozókkal szembeni védelemben és immunrendszerünk készenléti szinten tartásában. A jó baktériumok nagyszámú pusztulása, a kórokozók elszaporodása azonban felboríthatja az egészséges egyensúlyt, ennek hátterében pedig olyan hétköznapi problémák is állhatnak, mint az emésztőrendszert érintő betegségek, a nem megfelelő táplálkozás, a hosszasan fennálló stressz, a környezeti ártalmak, vagy éppen egy-egy antibiotikumkúra. Ilyenkor a probiotikumok segíthetnek abban, hogy elkerüljük a további bajokat, s beleinkben ismét helyreállítsuk a rendet.
Fokozzák ellenálló képességünket
Megelőző céllal ajánlott nagyobb mennyiségű probiotikumot fogyasztani járványos időszakokban, amikor fogékonyabbá válunk a fertőzéses megbetegedésekre. A bélflóra támogatásával ugyanis a vitaminok is könnyebben, hatékonyabban felszívódnak, így ellenálló képességünk is fokozódik.
Mivel az olyan jó baktériumok, mint a Lactobacillusok és a bifido baktériumok segítik a belek és a gyomor méregtelenítését, erősítik a sejteket, így meggátolhatják egyes rákkeltő enzimek képződését is. Emellett az egészséges bélflóra képes olyan betegséget okozó baktériumok fejlődését is gátolni, mint például a Salmonella vagy az E. coli.
Védenek a mellékhatásoktól
Amikor antibiotikumokat szedünk, a gyógyszer hatóanyagai nem válogatnak a jó és a rossz baktériumok között, ennek pedig az a következménye, hogy nemcsak az utóbbiak pusztulnak el, hanem bélflóránk hasznos tagjai is. Az ilyen esetben okozott károk azonban megelőzhetők vagy orvosolhatók. A legbiztosabb megoldást az jelenti, ha már a fertőzésre felírt gyógyszer szedésének időtartama alatt, majd a gyógyulást követően még legalább egy-két hétig folyamatosan használunk probiotikumokat.
Kiszorítják a kórokozókat
A probiotikumok hatását az alábbi betegségek esetén is érdemes kipróbálni.
- Fertőzések esetén kiszorítják a kórokozó baktériumokat, megakadályozzák a gombák kóros elszaporodását és gátolják a vírusok károsító hatását is.
- Emésztési zavaroknál enyhítik vagy megszüntetik a hasmenést, a puffadást, a rossz leheletet, gyulladásos bélbetegségeknél hatásos kiegészítő terápiát jelenthetnek.
- Csökkenthetik a felső légúti és az élelmiszer-allergiás betegek panaszait.
- Atópiás dermatitiszben szenvedő betegeknél javulást hoznak a bőrtünetekben.
- Hatékonyak lehetnek visszatérő hüvelyfertőzések kezelésében.
Gyorsabb gyógyulás
Igaz, hogy a bélflóra egyensúlya a betegségek leküzdése, a gyógyszeres kúrák lezárása után idővel magától is rendeződik, de mégis tanácsos probiotikumok szedésével felgyorsítani a természetes folyamatot. Ennek egyik oka, hogy amíg egészen helyre nem áll a normál állapot, addig immunrendszerünk gyengébb, így szervezetünk is védtelenebb egy esetleges újabb betegséggel szemben.
Segítsük a szaporodásukat
A bevitt baktériumok sok esetben napok alatt ki is ürülnek a bélből, megtelepedésüket, kolóniaképzésüket azonban úgynevezett prebiotikumokkal támogatni lehet. Ezek az anyagok - mint például a fruktooligoszacharid és az inulin - elősegítik a gyorsabb szaporodásukat.
Termékeinkben emelt csíraszámban tartalmaznak 6 probiotikus tőrzset és hatékonyságot növeli inulint.